CR0805J43KP05
Manufacturer:
Ever Ohms
Mfr.Part #:
CR0805J43KP05
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 43 kΩ 5 % 125 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance43 kΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C